Na signál k zastavení ale řidič nereagoval; začal ujíždět, připomněl v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Dojel až do ulice Na Záhonech, tam zastavil – a z vozidla začaly utíkat čtyři osoby. Policisté je začali pronásledovat, ale jelikož měly náskok a byla tma, podařilo se jim zmizet,“ přiblížil Daněk vývoj událostí.

Jestliže uprchlíci věřili, že tohle je pro ně konec příběhu, policisté doufali v pravý opak: že to je teprve začátek. Za pomoci přivolaných hlídek kynologů, a hlavně jejich svěřenců Maila a Zira, se skutečně podařilo objevit a zadržet dva muže, kteří se snažili ukrýt.

Lupiči se schovali do křoví

Nejprve spadla klec v ulici V Zápolí. Tam dal Ziro štěkotem, jasně najevo, že se někdo ukrývá v křoví. „Vzhledem k tomu, že bylo křoví husté a nebylo v něm nic vidět, psovod muže vyzval, aby vylezl. Jelikož na výzvu nikdo nereagoval, byl Ziro vyslán do křoví,“ uvedl Daněk. I když měl pes nasazený náhubek, dokázal si zjednat respekt. Bylo slyšet štěkání a zvuky zápasu – a po chvíli policisté zadrželi muže, který z porostu vyběhl. Obdobné to bylo o chvíli později u křovin v ulici Na Záhonech – jen s tím rozdílem, že v hlavní roli čtyřnohého strážce zákona se tam ocitl Ziro. V obou případech skončili v rukou policistů 25letí cizinci.

Až dodatečně policisté zjistili, proč se posádka auta chtěla stůj co stůj vyhnout kontrole. Jen pár minut před tím, než se hlídkaři rozhodli vůz zastavit, došlo nedaleko k pouliční loupeži. A z přepadení muže, který nesl tašku obsahující více než sto tisíc korun, je podezřelá posádka práva tohoto automobilu. Pachatelé si počínali velmi razantně – policisté pracují s informacemi, že pachatelé oběť měli nejenom zbít, ale i zkopat. Peníze se nenašly, nicméně uloupená taška – již prázdná – v kontrolovaném autě opravdu byla.

Kriminalisté zadržené muže obvinili z loupeže – a oba cizinci putovali do vazby. Po dalších lidech, kteří se měli do brutální loupeže zapojit, policejní detektivové nadále pátrají.