Pražští kriminalisté varují před sexuálně narušeným pachatelem, jehož obětí se v pondělí stala teprve devítiletá dívka. K činu se odhodlal patnáctého prosince krátce před půl šestou večer v prostorách nového obchodního centra Arkády Pankrác.

„Neznámý, seriózně vyhlížející muž si mezi nakupujícími vytipoval devítiletou dívenku a pod smyšlenou legendou ji oslovil. Požádal ji, zda by si nevyzkoušela vybrané zboží pro jeho dceru a neporadila mu s výběrem vánočního dárku. Dívka se po krátkém přemlouvání dala přesvědčit a šla s podezřelým mužem do zkušební kabinky. Jeho chování se ale v soukromí kabinky náhle změnilo. Holčička se ocitla v pasti bez pomoci a muž na ni zaútočil. Výsledkem bohužel bylo pohlavní zneužití,“ popsal nešťastnou událost mluvčí pražské policejní správy Ján Mikulovský.

Jak již bylo řečeno, pachatel policistům stále uniká. Mají však stopu. Tou se stal záběr z bezpečnostního kamerového systému, kde byla podoba pachatele zachycena. Kriminalisté se také dopátrali důležité informace. Tentýž muž totiž několik dní před napadením své devítileté oběti obtěžoval na stejném místě jinou, tentokrát dvanáctiletou slečnu.

Policisté se ústy Jána Mikulovského pokoušejí upozornit rodiče, aby své děti nenechávali volně chodit po nákupních centrech a v lepším případě je nenechávali bez dozoru vůbec.

Zároveň prosí veřejnost o jakékoliv informace, které by mohli vést k dopadení sexuálního devianta, který se zřejmě stále pohybuje v pražských ulicích.

Jedná se o černovlasého muže bílé pleti, středního věku. Jeho stáří policisté odhadli na třicet až čtyřicet let. Jeho postava byla vyšší. Na tváři měl několikadenní prošedivělé strniště. V době spáchání pohlavního zneužití byl oblečen do dlouhého černého kabátu a černých plátěných kalhot. Není však vyloučeno, že svůj zevnějšek za oněch pár dní, které uplynuly od znásilnění, změnil.