Podrobnosti o nezákonném obchodování s hormonálními přípravky zneužívanými některými sportovci k nárůstu svalové hmoty zveřejní detektivové v pondělí v prostorách policejního muzea na pražském Karlově; společně se zástupci Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Antidopingového výboru – institucí, které se do řešení případu také zapojily.

Barbora Kudláčková z NPC v pátek pouze naznačila, že případ zahrnuje rozkrytí velmi aktivní organizované skupiny zabývající se nelegálním obchodováním s látkami s anabolickým a jiným hormonálním účinkem, ale také distribuci jejich padělků. Podle informací Deníku těžištěm těchto aktivit mělo být Havlíčkobrodsko, odkud látky žádané, ale nebezpečné mířily k dalším odběratelům.

Zneužívání anabolických steroidů je populární například v jistých kruzích lidí točících se kolem posiloven. Nejde ale o účel, kvůli němuž by tyto látky byly vyvinuty a vyráběny. Pomáhají také při léčbě zranění, využívají se rovněž ve veterinární medicíně. Nekontrolované zneužívání ale může vést k psychickým poruchám i k poškození životně důležitých orgánů.