Vzhledem k citlivosti případu, věku oběti, s ohledem na její rodinu i kvůli probíhajícímu vyšetřování policisté nesdělují detaily. Deník MF DNES a server Blesk.cz však shodně uvedly, že obviněný ubodal tříletou dívenku. TV Nova dokonce tvrdí, že mrtvé holčičce byly teprve dva roky. Všechna média se s odkazem na sesbíraná svědectví však shodla na tom, že inkriminovaný byt v šestém patře rozhodně nebyl klidným místem pro život.

„Často byl seshora slyšet hluk, hádky a bouchání dveřmi,“ popsala pro Blesk.cz obyvatelka domu Nicol, která bydlí o patro níž. „Loni v létě jsem ji tady dole viděla sedět na schodišti. Čekala na policisty, které pak vzala nahoru do bytu. To se opakovalo ještě jednou,“ řekla zase pro MF DNES pošťačka Martina, jež bydlí v přízemí.

Sehrál roli také alkohol?

Přitom nedaleko stanice metra Opatov, v blízkosti parku či oblíbeného Jihoměstského pivovaru se nenachází nějaká levná ubytovna, kde by žili sociálně slabší lidé. Jde o novostavby, realitní servery na internetu nabízejí měsíční nájem v bytě 1+kk (44 m2) za třináct tisíc korun. Bydlení pro rodinu tak vyjde ještě dráž.

Co se přesně odehrávalo za zdmi jednoho z bytů, není jasné. Vrahem se stal údajně partner matky malého dítěte. Podle informací Blesk.cz mohl sehrát roli také alkohol, který zadržený muž požil. Svědci novinářům sdělili, že v osudný den do domu na pražském Chodově třikrát přijela policie - jednou strážníci a dvakrát státní policisté. Ptali se sousedů, jestli slyšeli hádku. Bohužel s blížící se půlnocí dorazily další policejní hlídky se záchranáři, kteří už však i přes resuscitaci nedokázali holčičce pomoct.

Vyšetřovatelé z prvního oddělení – takzvané mordparty – pachatele vyslechli a obvinili jej ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Hrozí mu patnáct až dvacet let odnětí svobody či výjimečný trest. „Obviněný byl vzat do vazby zejména proto, aby se nevyhýbal trestnímu řízení, protože mu hrozí vysoký trest. Potažmo aby nemohl trestnou činnost opakovat," uvedl státní zástupce Petr Boš pro Novinky.cz. Muž však proti rozhodnutí (v neveřejném jednání) Okresního soudu v Praze 4 podal stížnost, píše Týdeník policie.