Kromě standardního zvýšeného počtu pátečních výjezdů se tentokrát citelně zvýšily i počty ošetřených během sobotního a nedělního dne. Průměrný počet 300 výjezdů za den, byl překročen o 23 procent.

Mezi ošetřenými bylo také šestnáct případů intoxikace léky a omamnými látkami. Z toho byly čtyři děti. Nejmladší dívce bylo teprve deset let a ve Stodůlkách byla pod vlivem LSD.

Stálou většinu výjezdů tvoří zhoršené stavy seniorů a chronicky nemocných pacientů . „Další početnou skupinou byly případy opilosti a následné pády se zraněním hlavy či stavy nevolnosti. Těchto pacientů máme za uplynulé tři dny evidováno téměř padesát. U čtyřech pacientů se našim posádkám podařilo neprodleně zahájenou resuscitací obnovit životně důležité funkce, dvanáct pacientů bylo s příznaky cévní mozkové příhody předáno na specializovaná oddělení nemocničních zařízení,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Blížící se svátky jsou i obdobím depresí a smutných nálad osamělých a nemocných – dvacet dva pacienti byli převezeni s psychickými problémy do péče odborníků, včetně 31letého muže, který se pokusil o sebevraždu oběšením a 40letého muže, kterému bylo zabráněno ve skoku ze střechy domu.

V sobotu dopoledne se na ulici v Praze 4 zastřelil 71letý muž, v neděli večer zemřel po skoku z modřanské skály 57letý muž. Posádky akutně ošetřily a převezly k poskytnutí následné péče 37 obětí napadení.