„Policisty oslovil v domnění, že se jedná o turisty. Aniž by počkal na jejich odpověď, z kapes bundy vyndal plastové sáčky, kdy v jednom měla být marihuana a v druhém kokain," připomněl Hulan, jak se začala rozehrávat předpokládaná transakce, která ale nevedla k uzavření obchodu, nýbrž k zadržení podezřelého. V téhle chvíli ale ještě policisté neudeřili. Nechali se odvést do boční uličky, kde černému prodejci na jeho žádost ukázali, že u sebe mají dostatek peněz.

Vše se zdálo v pořádku, a tak mohlo dojít na vlastní obchod. Cizinec ovšem policistům, které stále považoval za kunčofty, nepředal pytlíčky, které předtím ukazoval. Vytasil se s látkovým váčkem, ze kterého vyndal dva jiné plastové sáčky: jednou marihuanu, jednou kokain. A bylo zřejmé, že uvnitř je tohoto zboží ještě pořádná zásobička. To se posléze skutečně potvrdilo; policisté našli dvě desítky pytlíčků.

V té chvíli se na scéně objevily služební průkazy. A spadla klec. Dealer se sice ještě zkusil zbavit usvědčujících předmětů tím, že je odhodil na zem – i jemu samotnému ale muselo být jasné, že takto jednoduše se viny nezbaví. Také se nezbavil. Vyslechl obvinění z nedovolané výroby a jiného nakládání s omamnými látkami, což je zločin, kdy v případě uznání viny může být ve hře až pětiletý trest. S návrhem na uvalení vazby pak skončil v policejní cele.