Nemohli tam přehlédnout hosta, který nápadně často odbíhal na toaletu - přičemž vždy ho na WC následoval někdo, koho předtím oslovil. A po půlminutce byla dvojice pokaždé zpátky. To už policejní detektivové byli doma: tady se prodávají drogy.

Podezřelé počínání kriminalisté pozorně sledovali - a chystali se k zákroku. Afričan je však předešel. Sám je oslovil - a také je pozval k návštěvě záchodků. Jak ve čtvrtek připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, mezi mušlemi už prodejce narkotik nedělal okolky. „Bez jakýchkoliv skrupulí nabídl kokain,“ konstatoval Hulan.

Cavyky však nedělali ani kriminalisté. Dřív než se podezřelý stačil rozkoukat, co se děje, zacvakla mu na zápěstí pouta. U 33letého Afričana se pak našlo celkem šestnáct plastových sáčků s marihuanou a třináct s kokainem. Zadržený dealer již vyslechl obvinění z nedovoleného nakládání s omamnými látkami. V policejní cele čeká na to, jak to dopadne s návrhem na vzetí do vazby. A na pobyt za mřížemi by si měl zvykat - v případě uznání viny soudem může strávit ve vězení až pět let.

Během jednoho týdne jde již o druhý případ, kdy se černošští dealeři drog působící v centru Prahy osudně spletli. Poprvé se tak stalo na Ovocném trhu, kdy skupina policistů mimo službu, kráčející v civilu po Ovocném trhu, dostala nabídku koupit si drogy. Také v tomto případě byl k mání nejenom kokain, ale i marihuana.