Spolu s hledaným mužem (na videu má delší vlasy a brýle) se pohřešuje několik desítek kilogramů vážící a poměrně rozměrná bedna, v níž bylo testovací zařízení pro motory automobilů v hodnotě pětasedmdesát tisíc korun. „Muž si počínal velice suverénně a profesionálně, kdy nebylo těžké uvěřit tomu, že svému řemeslu rozumí a pozici kurýra zastává delší dobu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan v tiskové zprávě.

Zdroj: Policie ČR

Podobně jako se s falešným vrchním Vránou v české komedii chtěli fotit svatebčané, podobně ochotný byl zaměstnanec pražské společnosti, který podvodníkovi ještě pomohl těžké břemeno naložit do auta. Kurýr pak navíc převzal i odpovídající dokumentaci, proto v tu chvíli brali zaměstnanci firmy celou věc za vyřízenou a věnovali se dalším zakázkám a jiným pracovním povinnostem.

Na podvod se přišlo po dvou dnech

„K jejich údivu se ale o deset minut později objevil u dveří společnosti další kurýr. I ten požadoval vydání zásilky, aby ji mohl převézt na předem domluvenou adresu. Pracovníci mu ale oznámili, že jejich zakázku už vyřizuje jeho kolega, načež se tento druhý poslíček otočil na podpatku a odjel si po svém,“ popsal mluvčí Hulan.

Střelba ve vinohradské nemocnici.
Ve vazbě zemřel muž, který střílel ve vinohradské nemocnici

Až po dvou dnech pracovníkům firmy došlo, že se stali obětí dokonalého triku. Zákazník jim totiž zavolal, kdy dodají objednané zboží. „Okamžitě tedy ověřovali u kurýrní služby, co že je s jejich zakázkou a proč ještě nedorazila k zákazníkovi. Na to se dozvěděli, že kurýrní služba jejich zakázku nepřevzala, a tudíž ji nemohla ani doručit,“ dodal Hulan.

Celou situaci teď prošetřují policisté z místního oddělení Košíře pro podezření z trestného činu krádež, za který hrozí hledanému v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let. Muže zachytila bezpečnostní kamera. „Pokud tohoto muže poznáváte, znáte jeho totožnost, případně místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ prosí Hulanovými ústy pražské policie.

Pankrácká věznice
Dva vězni zmizeli z práce, policie požádala o pomoc při pátrání