"Z důvodu nahlášené bomby je nařízena okamžitá evakuace areálu VŠE na náměstí Winstona Churchilla a na Jižním Městě v areálu v Ekonomické ulici. Škola bude ve čtvrtek 3. ledna 2019 celý den uzavřena. VŠE podá na neznámého pachatele trestní oznámení," informovala rektorka Hana Machková na oficiálních stránkách univerzity.

Policisté na místo vyslali několik jednotek, spolupracují rovněž se strážníky městské policie a pomáhají jim také dvě jednotky pražských hasičů. Bombu bude hledat speciálně vycvičený pes. "Zdá se mi poněkud nešťastné, že hasiči znají tuto školu lépe než já," glosoval situaci jeden ze studentů. Za minulý rok totiž anonym hrozil výbušninou na akademické půdě hned čtyřikrát, naposledy se areály VŠE v Praze vyklízely čtyři dny před Vánocemi.

Ačkoliv se objevují vtipné komentáře, spousta lidí připravujících se na zkoušky je spíše zoufalá a apeluje na vedení školy, aby začalo opravdu jednat. Není bez zajímavosti, že anonymní oznámení o hrozbě bombou na VŠE v Praze dorazí většinou ve zkouškovém období nebo v termínu důležitých testů. Někteří studenti navrhují, aby se pro tyto nešťastné chvíle našly náhradní prostory na jiné vysoké škole v hlavním městě. "Milí studenti, co se týká náhradních termínů zkoušek, rozhodnutí o vypsání dalších termínů je v kompetenci vedoucích kateder, případně vyučujících. S dotazy se obracejte přímo na ně," prosí PR tým VŠE v Praze v diskuzním vláknu na facebookových stránkách univerzity.

Podle informací Pražského deníku policie už jeden z předchozích případů odložila, protože se kriminalistům nepodařilo neznámého pachatele vypátrat. Anonym rozesílá hrozby elektronickou poštou z falešné adresy, navíc se odesílatel může skrývat za zahraniční servery. Pro rektorát Vysoké školy ekonomické je tedy složité do budoucna nějak zamezit podobnému nekalému jednání. "Pyrotechnická prohlídka objektů školy byla ukončena s negativním vysledkem. Budovy budou do odvolání stále uzavřeny," uvedla pražská policie na twitterovém účtu krátce před polednem.