Policie odhalila muže v kradeném voze s německou registrační značkou na Barrandovském mostě. Když se ho rozhodla zastavit a zkontrolovat, řidič nejdříve uposlechl. „Zastavil, ale během okamžiku si to rozmyslel, sešlápl plyn a pokračoval v jízdě. Stačil ještě narazit do služebního vozidla a srazit na zem zasahujícího policistu. Jeho kolega tak byl nucen použít služební zbraň a několikrát vystřelit,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

| Video: Youtube

Muž jel dál na dálnici D1. Tam se policejním hlídkám ztratil z dohledu. V průběhu pátrání ho policisté objevili v Říčanech, kde pronásledování pokračovalo několik kilometrů, až do obce Louňovice. „Tam bylo Audi v jedné z ulic násilným způsobem, za použití policejního rámu, zastaveno a řidič byl zadržen. Zajištěna byla i jeho spolujezdkyně, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání,“ doplnil mluvčí.

Policie se nyní obrací na veřejnost, hledá případné další poškozené, které ještě nevyslechla, aby kontaktovali linku 158.

„S dvacetiletým mužem bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení, za což v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Pro trestný čin krádež motorového vozidla bude řešen v místě odcizení, tedy v Německu. Muž je stíhán vazebně,“ uvedl Rybanský.