Nic netušící žena se tehdy vracela z práce a převážela větší obnos peněz, konkrétně 400 tisíc korun. "V jeden okamžik k ní přijel muž na kole a beze slova jí z řidítek koloběžky, kterou tlačila, strhl tašku i s penězi. Pak ujel směrem do Kobyliské ulice," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zdroj: Policie ČR

"Podezřelého muže na kole zachytila kamera a nyní pátráme po jeho totožnosti. Policistům se podařilo najít i kolo, na kterém lupič přijel. Nyní hledáme svědky, kteří poznají buď podezřelého, nebo nalezené kolo, které má atypickou červenou přední vidlici. Jakékoliv informace k případu můžete volat na linku 158 nebo sdělit na nejbližší policejní služebně," požádal o spolupráci Daněk.

"Díky medializaci případu se kriminalistům ozval svědek, který viděl pachatele prchat z místa činu. Kriminalisté pak na základě jeho výpovědi sestavili identikit lupiče, který je výstižný ze 75 procent," aktualizoval Daněk informace k případu 15. dubna.

Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi.

Policisté dopadli muže, který létal do Prahy, v bezcelní zóně opakovaně kradl a poté ihned odlétal pryč.
Přiletěl, kradl a odletěl. Cizince dopadli policisté na Letišti Praha