V polovině dubna nechal v nezamčeném autě peněženku s doklady a někdo mu ji sebral. Krádež však neohlásil a doklady si zařídil nové. V polovině května jako osoba samostatně výdělečně činná v rámci covid-19 požádal o kompenzační bonus.

Zdroj: Policie ČR

Protože se mu zdálo, že vyplacení bonusu nějak vázne, kontaktoval finanční správu. Tam s překvapením zjistil, že mu už kompenzace ve výši 19 500 korun měla být vyplacena. O pár dní později mu navíc domů přišla od telefonní společnosti výzva k zaplacení splátky za odebrání telefonu, který si však nekoupil.

"Prověřováním případu policisté zjistili, že zatím neznámý pachatel na ukradené doklady založil účet v bance. Následně si požádal o zmiňovaný kompenzační bonus, odebral telefon a požádal u banky o úvěr ve výši 100 tisíc korun," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policie hledá dvě ženy podezřelé z okrádání seniorek v obchodech.
VIDEO: Sehraná dvojice. Ženy okrádají stařenky o kabelky, hledá je policie

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů podvod, úvěrový podvod a poškození cizích práv. Vzhledem ke spáchání činů v době nouzového stavu hrozí pachateli v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.

"Podezřelého muže v bance zachytily kamery a nyní známe jeho podobu. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal Daněk o spolupráci širokou veřejnost.

Zadržení podezřelého muže.
Krást platební karty se nevyplácí. Zloděje polapili díky mobilnímu bankovnictví