Do ulice V Olšinách v Praze 10 dorazili jako první policejní kynologové. Vzhledem k tomu, že bylo pravděpodobné, že návštěvníci jsou ještě uvnitř, muži zákona neotáleli a začali prohledávat jak sklepní prostory, tak i ostatní chodby a schodiště v celém domě.

Za pár minut bylo po všem

Situace v objektu byla z hlediska zákroku pro policisty dost nebezpečná, ale jejich čtyřnozí parťáci zde byli ve svém živlu. Poté co nikdo nevyužil možnosti po výzvě dobrovolně vyjít ven, dal se do práce služební pes Connor. Fena Axa byla zatím připravena v záloze. 

Connor ale její pomoc nepotřeboval. Na objevení prvního vetřelce nebo spíš vetřelkyně mu stačilo skoro doslova pár vteřin. Na konci sklepní uličky se ukrývala žena, která ovšem i tváří v tvář služebnímu psovi odmítala prostor opustit.

Začala se vůči němu dokonce chovat agresivně. To už ale zasáhli služební kynologové, kteří za použití zákonných donucovacích prostředků ženu zpacifikovali. Muže vzápětí našli v horních patrech domu, kam stihl před jejich příjezdem ze sklepů utéct.

Na služebně, kde oba zadržení skončili, policisté zjistili, že dvojice je v oboru nezvaných návštěv poměrně zběhlá, neboť oba podezřelí mají pestrou trestní minulost jak majetkového, tak i drogového charakteru. Teď k minulým hříchům přibylo ještě podezření z trestných činů poškození cizí věci a krádež v pokusu a ve spolupachatelství.