Strážníci-okrskáři ho chytili díky tomu, že se více zaměřili na Boloňskou ulici; na okolí úřadu městské části. Právě tam totiž kdosi poškozoval úřední desku čmáráním nápisů už v minulosti – a opakovaně.

„Při obhlídce hlídka zjistila čerstvě popsanou úřední desku. Opodál nalezla popsaný bankomat. Z tohoto důvodu strážníci oslovili muže, který se právě nacházel na místě, a zeptali se jej, zda někoho neviděl," přiblížila vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová, co dopadení „sprejera" předcházelo.

Svědek si vybavil, že u bankomatu spatřil postaršího muže vyšší postavy – a ukázal i směr, kterým dotyčný odcházel. „Strážníci jej díky přesnému popisu zanedlouho objevili. Držel v ruce lihový fix a stál u čerstvě popsaných domovních schránek," uvedla Seifertová.

Okamžité přiznání s vysvětlením

Pětapadesátiletý muž nezapíral; k činu se přiznal okamžitě. A hned nabídl i vysvětlení: na schránky čmáral kvůli tomu, „že v domě bydlí samí feťáci". S vývěsní tabulí před obchodem pak prý zúčtoval hned ze dvou důvodů: jednak prohlásil, že jeho ženě opakovaně prodávali alkohol, přestože je žádal, aby to nedělali, jednak tvrdil, že prodávají mléko, které škodí lidem.

„Vývěsní tabuli restaurace v ulici V Aleji popsal mimo jiné proto, že tam mají nevlídné servírky, přestože tam on chodí pravidelně na pivo. K vývěsní desce úřadu městské části uvedl, že ji popsal proto, že starosta nic nedělá pro lidi," doplnila Seifertová výčet argumentů.

Muž, který je nyní podezřelý z poškození cizí věci (takže se případem nadále zabývají policisté), se strážníky příkladně spolupracoval. Když ho vyzvali, aby odevzdal použitý fix, okamžitě to udělal – a navíc přidal i obranný pepřový sprej.