Obyvatelé domu v ulici Na Chobotě upozornili policisty ve chvíli, kdy je začal znepokojovat podivný zápach. Uvnitř zamčeného bytu policisté našli pozůstatky ženského těla. To se stalo 27. února.

Morbidní zjištění

Od té doby je kriminalistům stále jasnější, že rozhodně nešlo o náhlé úmrtí osamělé osoby. Vyplývá to ne slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie. „Některé zjištěné skutečnosti jsou minimálně velice podezřelé a vypovídají o určité zvláštnosti až morbidnosti celé události,“ konstatoval policista.

S mrtvou v bytě

Protože v bytě, kde byla nalezena, žila žena se 47letým Slovákem, policejní detektivové by si rádi poslechli, co jim k případu poví. Nemohou ho ale najít. Dosud tak vědí jen to, co jim řekli lidé z okolí. A pro onoho muže to není právě lichotivé. „Svědci uvedli, že byl častým konzumentem alkoholu – a měl velice násilnickou a žárlivou povahu. Kvůli tomu docházelo mezi partnery k častým fyzickým potyčkám a hlasitým hádkám,“ připomněl Hulan.

Další poznatky, které kriminalisté získali, jsou ale doslova šokující. Zjistili totiž, že s mrtvolou muž přebýval v bytě nejméně dva, spíše ale tři týdny! Poloha těla navíc napovídá, že s ní navíc manipuloval!! A zmizel až ve chvíli, kdy zápach linoucí se z rozkládajících se tkání zaplnil celý byt – a stal se nesnesitelným!!!

Tři trestné činy

Kriminalisté zjistili, že spolubydlící používal platební kartu zemřelé i v době, kdy žena už byla prokazatelně po smrti. A z výsledků pitvy mají také dosti jasnou představu o okolnostech, za kterých vydechla naposledy. Tyhle informace, které ukazují na podíl jiné osoby, si ale zatím kriminalisté nechají pro sebe. K získaným poznatkům se s odkazem na probíhající prošetřování zatím nechtějí vyjadřovat. Hulan pouze uvedl, že zde existuje podezření na spáchání několika trestných činů: usmrcení z nedbalosti, krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku.

Hledá se štíhlý a vysoký cizinec

Pražští kriminalisté, kteří zkoumají okolnosti smrti cizinky v Řepích, pátrají po 47letém Slovákovi jménem Richard Fábry. Hledají ho již od pondělka, avšak prozatím bez úspěchu. Ve čtvrtek se proto obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoliv informace o jeho pobytu nebo pohybu jsou vítány na bezplatné tísňové lince 158.

Hledaný je hubený, měří asi 190 cm. Podle údajů v policejní pátrací databázi má hnědé rovné vlasy. Bližší popis není k dispozici.