Signálem k zásahu se v pondělí před půlnocí stal telefonát na tísňovou linku, že v Kocianově ulici ve Stodůlkách volá žena o pomoc. Přijíždějící hlídka narazila na dva muže, kteří se starali o plačící ženu. Ta se svěřila, že ji přepadl neznámý muž, zatáhl do křoví a tam znásilnil – načež jí ještě sebral šperky a kabelku.

Vyrušila ho sice procházející dvojice mladíků, kteří agresora rázně okřikli a odstrčili – už ale bylo po všem a pachatel se dal na útěk. Jeden z mladých mužů se pustil za ním – uprchlík však byl rychlejší. Žena i oba svědci upřesnili podobu pachatele i směr jeho útěku – a do jeho hledání se pustily policejní hlídky, jichž se do dané oblasti sjelo hned několik.

„Zhruba po deseti minutách si jedna z hlídek pohotovostní motorizované jednotky na křižovatce ulic Jeremiášova a Bavorská všimla muže, který odpovídal popisu hledaného. Při bližším kontaktu si navíc všimla, že je tento muž znečištěný od trávy a listí," uvedla Martínková. Definitivní jistotu pak přineslo kývnutí jednoho ze svědků: ten podezřelého poznal.

Dva trestné činy

Dramatickým momentům ale ještě nebyl konec. Osmadvacetiletý Rumun, který pak na služebně nadýchal téměř jedno promile, začal vyvádět při kontrole, zda u sebe nemá zbraň.

Dokonce ho bylo třeba umravnit silou. Kriminalisté, kteří pro cizince požadují vazbu, ho obvinili ze dvou trestných činů. V případě odsouzení by za znásilnění a loupež mohl strávit za mřížemi až deset let. „Nutno zmínit, že se jedná o recidivistu, který byl již ve své zemi odsouzen za dva trestné činy," poznamenala ve středu Martínková.