Chlapík k ženě přistoupil zezadu a nejprve ji oslovil lámanou češtinou. Jak napadená uvedla, mluvil s ruským či ukrajinským přízvukem. Pak jí svými pažemi pevně objal ruce, čímž ji znehybnil a začal ji osahávat na prsou a poté přes kalhoty mezi nohama.

Zdroj: Policie ČR

"Žena naštěstí zachovala chladnou hlavu a ataku se začala bránit. To se jí ve výsledku vyplatilo a ze sevření se jí po chvilce podařilo vymanit, načež se otočila a hleděla svému nechtěnému nápadníkovi přímo do očí," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ten ani na vteřinu nezaváhal, a když nedosáhl svého stran sexu, poškozenou alespoň okradl o její kabelku, kterou jí strhl z ramene. Při tom ženu připravil jak o osobní věci, tak i platební karty.

Oběť si vytipoval

"V rámci prošetřování se kriminalistům podařilo zjistit, že útok ze strany hledaného nebyl vůči této konkrétní ženě náhodný. S největší pravděpodobností si ji totiž vyhlédl a na náměstí Portheimka ji sledoval již z nedalekého klubu," doplnil mluvčí.

Zároveň se také kriminalistům podařilo zajistit záběry bezpečnostních kamer, na kterých je násilník zachycen, jak do klubu nejprve přichází a zanedlouho jde pryč. Díky tomu také detektivové vědí, že do podniku přišel hledaný v doprovodu dalšího muže, zřejmě kamaráda, nebo známého. Z klubu už ale odešel sám.

"Proto nyní pátráme jak po podezřelém, tak i po druhém zmiňovaném muži, kterého kriminalisté vnímají jako důležitého svědka. Pokud tedy některého z mužů zachycených na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jejich totožnost, případně místo jejich pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," požádal Hulan o pomoc širokou veřejnost.