Protože hlídka našla hned tři takto poničená auta, přizvala kolegy z Policie ČR. Svědek dále uvedl, že skupinka měla zajít do blízkého domu. Hlídky policistů a strážníků tam podezřelého cizince skutečně objevily.

Hledaného muže prozradila jeho tvářDopadnout mladíka v celostátním pátrání se podařilo pražským strážníkům. Klec spadla v Michnově ulici na Chodově, kde si hlídka městské policie v úterý odpoledne všimla povědomého muže. Dobrou místní znalost pak potvrdilo ověření totožnosti: dotyčný nebyl hledanému jen nápadně podobný, ale skutečně to byl přímo on. Strážníci ho tedy předali kriminalistům.

Jak unikaly údaje o pacientech?Jde o konstrukci založenou na domněnkách. Těmito slovy odmítl ve středu u Městského soudu v Praze celou obžalobu lékař Libor Urbánek, jenž se zpovídá z nezákonného nakládání s údaji o pacientech.

V době, kdy pracoval na oddělení ortopedie a traumatologie střešovické nemocnice, měl doktor z počítačového informačního systému získávat důvěrné informace o návštěvnících ambulance i o zesnulých pacientech a předávat je dlouholetému pacientovi, jímž je Faras Noori – a ten je měl předávat dalším komplicům, kteří je prý zneužívali při padělání směnek. Oba obžalovaní to popírají; Urbánek navíc zdůraznil, že jména z nemocnice nefigurují v pozici dlužníků.

Pod jeho jménem navíc údajně vstupovaly do systému i sestry. 
Další řešení případu, původně rozděleného do dvou větví, do kterého mají být zapleteni celkem čtyři muži, odročila předsedkyně senátu Monika Křikavová na konec července. Komplikací je, že nejsou k dispozici originály směnek – a v jednací síni se vedly debaty, zda takové dokumenty vůbec existovaly.