K pivnímu baru v Bobkově ulici vyjížděli strážníci v neděli 1. srpna večer hned dvakrát. Poprvé obdrželi hlášení, že se tam dva muži chovají hrubě k ženám, které procházejí kolem. Po příjezdu policistů se ale na místě nic nekalého neodehrávalo. „Snaha získat alespoň hrubý popis hrubiánů se také nezdařila,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Zdroj: Youtube

Hlídka se musela ale na místo vrátit za čtvrt hodiny znovu. U baru se totiž měli rvát dva muži a potyčka vyvrcholila tím, že jeden na druhého vytáhl nůž. Strážníkům se tentokrát i podařilo od svědkyně získat popis agresora i informaci, kam se po rvačce vydal.

„Hlídka muže odpovídajícího popisu zastihla na křižovatce Ocelkova a Bryksova. Na výzvu k prokázání totožnosti dotyčný reagoval útěkem. Na co však již nereagoval, byly zákonné výzvy. Po další sérii neúčinných výzev se pronásledující strážník rozhodl vystavit podezřelému stopku v podobě hrozby namířenou zbraní,“ sdělila mluvčí s tím, že muž pak už výzvy strážníků poslechl.

Jednalo se o čtyřiadvacetiletého cizince, kterého si pak převzala státní policie. Ta v současnosti zjišťuje, co přesně se odehrálo.