V Partyzánské ulici v Praze 7 přiběhl k vozidlu městské policie zjevně zmatený mladík a lámanou angličtinou se dožadoval převozu na policejní služebnu. Tvrdil, že se obává o život, protože zná totožnost muže, který odcizit drogy v hodnotě milionu korun a nějací muži ho proto chtějí zabít. "Protože nekontroloval své chování, v jednu chvíli se dokonce pokusil na hlídku zaútočit, strážníci proti němu zakročili a  přiložili mu pouta," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Na místo byla přivolána záchranná služba, aby posoudila zdravotní a psychický stav dotyčného. Současně se záchranáři přijeli i republikoví policisté. Provedeným testem na drogy byly u pětadvacetiletého muže zjištěny pozitivní hodnoty na  amfetamin a metamfetamin. "Policisté následně vyhodnotili, že mužovo tvrzení je zkreslené požitím drog a celou věc nechali v kompetenci strážníků. Záchranáři posléze převezli mladíka za asistence městské policie na psychiatrické oddělení jedné z pražských nemocnic," doplnila.

Stejnou hlídku strážníků o den později zastavila v Jindřišské ulici žena s tím, že jejího kamaráda napadá opilý muž. Strážníci doběhli na místo právě ve chvíli, kdy jeden muž držel za tričko druhého  a schylovalo se ke rvačce. Strážníci rázně zakročili a muže od sebe oddělili. Napadený mladík strážníkům uvedl, že ho druhý muž bezdůvodně napadl, začal do  něj strkat a on se pouze snažil bránit.

Újmu však prý neutrpěl, a proto dál nic nechtěl řešit. "Protože útočník měl drobná zranění v obličeji, strážníci na místo přivolali záchranáře. Ti muže ošetřili a po provedení dechové zkoušky s pozitivním výsledkem téměř 2,5 promile, ho převezli k dalšímu ošetření do nemocnice. Odtud cizinec z rozhodnutí lékaře putoval přímo na  protialkoholní záchytnou stanici. Jeho chováním se budou dále zabývat úředníci správního orgánu," uzavřela Seifertová.