Přítrž napadení vedeného s nebývalou mírou brutality učinil až příjezd policejních hlídek. A kdyby se neobjevily včas, následky mohly být i fatální, připomněla v pondělí Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Rumunsky hovořící cizinci, kteří se na 21letého mladíka vrhli, by sami od sebe zřejmě hned tak nepřestali. Při příjezdu policistů jeden z nich stále mlátil do oběti – a jeho kumpán se dal na útěk, až když se na scéně objevily uniformy přivolané ženou, do níž se běsnící zuřivci pustili na počátku.

„Muži zákona proto okamžitě zakročili proti stále útočícímu muži; druhého zadrželi na útěku nedaleko místa incidentu," přiblížila Martínková okolnosti zákroku. Ukázalo se, že oba útočníci jsou notně podroušení: 25letý nadýchal téměř dvě promile a 28letý na tom byl jen o trochu líp: v dechu měl bezmála 1,5 promile.

Bodnutí i kopance

Snad tím, že cizincům zatemnil mysl alkohol, se dá vysvětlit jinak těžko pochopitelné napadení, k němuž podle prvotních poznatků došlo z malicherné příčiny; okolnosti vzniku a průběhu incidentu by ale ještě měly kriminalistům osvětlit výslechy všech aktérů. Zraněného muže převáželi záchranáři do nemocnice s bodným poraněním – a kromě toho ho násilníci zranili údery pěstí a kopanci směřovanými na hlavu a horní polovinu těla.

„Oba zadržení agresoři jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví – minimálně ve stadiu pokusu," uvedla Martínková. Připomněla ale, že pro další vývoj trestního řízení budou ještě podstatné informace získané během výslechů. Může se tedy změnit i právní kvalifikace.