Z Všeobecné fakultní nemocnice propustili mladého číšníka v úterý 9. května. Po útoku, který se odehrál v sobotu 21. dubna v restauraci u obchodního domu Quadrio v Praze 1, byl Miroslav podle dostupných informací během hospitalizace udržován dva dny i v umělém spánku. Údajně krvácel do mozku, posléze podstoupil operaci oka a lékaři mu museli spravit rozbitou čelist.

"Nejvíc si přeji, abych byl zdráv jako před začátkem tohoto nešťastného incidentu, co se mně udál. Taky mě čeká těžká operace. Doufám, že nebudu mít trvalé následky do budoucna a vše dopadne výborně. Abych se mohl dále plně věnovat roli otce, bez nějakých dalších psychických újem na zdraví," vzkázal prostřednictvím svého zmocněnce Jiřího Brycha, bývalého kriminalisty, pro deník Právo ještě před propuštěním.

Ve středu Brych dodal pro server Idnes.cz, že jeho přítel už je doma, má vycházky, ale na návrat do práce je ještě brzo. "Prioritou je brzké uzdravení," tvrdí čišník Brychovými ústy. Obět útoku zahraničních turistů ještě stále nevypovídala na policii, ale v blízké době chystá s Brychem setkání s médii, pro něž se dubnový případ stal velmi sledovanou kauzou.

Tehdy do Prahy zavítala sedmičlenná skupinka nizozemských občanů. Statné muže ve věku 24 až 32 let číšník Miroslav upozornil na to, že na zahrádce restaurace nemohou popíjet vlastní alkohol. Útočníci ho povalili na zem a začali do něj mlátit pěstmi a kopat do něj. Pak utekli pryč, policie je dopadla díky svědkům a letišním kamerám až v Ruzyni před návratem do vlasti.

Ani ne po týdnu zareagoval Obvodní soud pro Prahu 1, který třem Nizozemcům obviněným z výtržnictví udělil trestním příkazem osmiměsíční podmínky. Navíc byli na pět let vyhosteni z Česka. Zbývající dva Nizozemce, které policie považuje za hlavní aktéry napadení, soud poslal do vazby.

Napadaného Miroslava, který v restauracích pracuje od patnácti let, podporuje rodina z Brna, kolegové z podniku Kogo Polpo i běžní lidé. Vazebně stíhaní bratři z Nizozemska, kteří se narodili v Íránu, prý měli nabídnout českému číšníkovi finanční kompenzaci. Sám napadený se k této věci při propuštění z nemocnice odmítl vyjádřit.