Časnou ranní hodinu si vybral muž k soukromému policejnímu cvičení. Nápad se mu v hlavě zrodil nejspíš díky notné dávce alkoholu. Rozbil okno francouzské restaurace v Obecním domě a v jeho okolí ničil kameninové odpadkové koše. To už ale na sebe upoutal pozornost ostrahy Obecního domu, která o situaci informovala městskou policii.

Vandal, který netušil, že ruka zákona se už po něm natahuje, zatím pokračoval v akci. Na eskalátor ve vestibulu metra Náměstí Republiky začal snášet a pečlivě ukládat elektrické koloběžky. Pokaždé, než se vydal pro další, na okamžik kriticky zhodnotil svůj výkon. Asi ještě nebyl se svým svérázným úklidem hotov, když dorazila hlídka městské policie.

Muže si převzala státní policie

„Hlídka muže u metra dostihla a vyzvala ho k prokázání totožnosti a k vysvětlení. Pětačtyřicetiletý muž své chování zdůvodnil tím, že si chtěl vyzkoušet, za jak dlouho hlídka přijede,“ uvedla mluvčí městské policie Jiřina Ernestová.

Zdroj: Youtube

„Protože začal být pro svou opilost nebezpečný sobě i okolí, zklidnili ho strážníci hmaty a chvaty a z důvodu podezření ze spáchání trestného činu předali na služebnu státní policie,“ dodala mluvčí.