„Na zelenou začal přecházet po přechodu mladý muž vedoucí horské kolo. Tento chodec se ale před luxusním autem zastavil – a začal na řidiče ukazovat obscénní gesta,“ připomněl Hulan vývoj událostí. S dodatkem, že následovalo ještě něco mnohem méně pochopitelného: dotyčná náhle popadl své kolo a praštil jím do kapoty motoru. Výsledek? Škoda vyčíslená na 50 tisíc korun.

Hledaný vandal. | Video: Policie ĆR
Hledaný vandal. | Video: Policie ĆR

Poškozený zachytil vandala svým mobilním telefonem 

Ještě to ale nebyl konec! Muž s kolem sice po nečekaném útoku odešel na druhou stranu komunikace, avšak jen proto, aby si tam kolo odložil. Pak se vrátil k autu a začal předvádět další gesta, doprovázená bušením pěstmi do kapoty. Až pak se neznámý otočil – a zmizel stejně nečekaně, jako se u auta objevil.

„Naštěstí pro policisty zachytil poškozený vandala svým mobilním telefonem,“ poznamenal Hulan s tím, že je tedy alespoň známo, po kom pátrat. Zatím se však hledaného muže najít nepodařilo, a tak policisté z oddělení v Košířích záběry zveřejnili a s žádostí o pomoc se obracejí na veřejnost. Jakékoli podněty k tomu, kde hledaného muže najít, lze policistům předat prostřednictvím linky 158.