Nezastavil ho přitom ani pravomocně vyslovený zákaz přepravy osob. Dotyčný totiž nebyl odhalen poprvé, připomněla v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Jeho neoprávněné podnikání strážníci opakovaně oznamovali správnímu orgánu již od roku 2014.

Naposledy spadla klec při nedělní akci taxitýmu na Vinohradech, kdy hlídka černého taxikáře zastavila ke kontrole tři hodiny po půlnoci ve Francouzské ulici. „Osmačtyřicetiletý muž se ještě stačil pochlubit, že si během této noci vydělal přes deset tisíc korun," poznamenala Seifertová.

Vykoledoval si ale také velké problémy. Kvůli nerespektování uloženého zákazu je podezřelý ze spáchání trestného činu, což znamená, že se jeho počínání už nebude řešit jako přestupek. Případ, kterým se nyní zabývá policie, zřejmě skončí před soudem.

Nelegální jízda s pasažéry

To, že nebude vše v pořádku, strážníci tušili už při letmém pohledu na auto. Vyplývá to ze slov Seifertové o tom, že se rozhodli provést kontrolu i přesto, že řidič jedoucí směrem ke Korunní ulici právě přepravoval cestujícího. „Uvnitř automobilu byl vidět funkční taxametr, ale chyběl zde viditelně umístěný průkaz řidiče taxislužby. Protože cestující byl velmi opilý, nebyl schopen hlídce sdělit, kde nastoupil – a ani kam vlastně jede," přiblížila Seifertová situaci na místě kontroly.

Kloudná řeč nakonec byla s mužem za volantem. Ten spolupracoval; přiznal, že pasažéry vozí po Praze nelegálně. Poznamenal také, že v minulosti už dostal pět tisíc pokuty ve správním řízení. Podobně lehce ale nyní nevyklouzne. Poté, co strážníci zjistili, že dotyčnému byl pravomocně vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu přepravy osob, předali věc policii k dalšímu šetření.

Pohříchu přitom nešlo o výjimku, naznačila Seifertová. „Během dvou měsíců předali strážníci ze specializované skupiny Taxi policistům už třetího černého taxikáře," připomněla.