Opravdu se to stalo, zjistili kriminalisté, kteří první razii provedli už loni v červenci. Tehdy zajistili několik desítek výherních automatů, interaktivních videoloterijních terminálů a jako výnos z trestné činnosti osm set tisíc korun na hotovosti.

„Zároveň obvinili dvě osoby z trestného činu neoprávněného provozování loterie a podobné sázkové hry," připomněl v pondělí Hulan. „Byť za tento delikt hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, provozovatele „černé" herny to od jejich počínání neodradilo," doplnil.

Letos v dubnu následovala na stejném místě další razie, při níž kriminalisté opět z místa odváželi několik desítek automatů, terminálů – a také bankovky v hodnotě dalších dvě stě padesát tisíc. Již stíhaným osobám tedy obvinění bylo rozšířeno – ani to ale nemělo valný efekt.

Třetí zásah 

„Detektivové zjistili, že už den po jejich zátahu vybavili provozovatelé baru „černou hernu" novými automaty a terminály – a ve své činnosti, ke které stále nebyli oprávněni, vesele pokračovali dál," konstatoval Hulan.

Policie tedy na stejném místě udeřila do třetice. Opět byly zajištěny desítky automatů a terminálů – a rovněž dvě stě tisíc korun v hotovosti. „Určitá změna nastala směrem k obviněným. Jednak jsou po poslední razii pro trestný čin neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry obviněny už tři osoby – a na již stíhaného hlavního aktéra uvalil soud vazbu," připomněl Hulan. Vysvětlil, že vazba má především zabránit dalšímu pokračování protiprávního jednání.

„Výsledkem snažení kriminalistů je zajištěných bezmála devadesát automatů a terminálů – a jednoho a čtvrt milionu korun hotovosti, jakožto výnosu z trestné činnosti," shrnul Hulan.

Čtěte také: V Praze začal boj proti nelegálním hernám