V dalším zásobování konzumentů ale dotyčnému nebránil ani fakt, že za prodej drog byl v podmínce, připomněl ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Drogy předával přímo na ulici, v hernách, v bytech, ale i například ve sklepeních," poznamenal na adresu zadrženého muže. „Tyto prodeje realizoval přibližně od roku 2010 do poloviny září," doplnil Daněk.

Detektivové zjistili, že během pěti let rozprodal odběratelům – mužům i ženám ve věku od 20 do 50 let – desítky gramů pervitinu. Neměl jednotnou cenu; požadované částky si určoval podle solventnosti kupců: od někoho chtěl za desetinu gramu čtyři stovky, u jiného se spokojil i se stokorunou.

Někdy si s konzumenty domlouval místo předání mobilem, často ho ale zájemci kontaktovali přímo na ulici. Že obě strany moc dobře věděly, oč se jedná, dokládá zaznamenaný způsob oslovování. Vždy to byla kratičká otázka: „Máš?"

Zadržený muž, který byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami, nyní v policejní cele čeká, jak to dopadne s návrhem na jeho vzetí do vazby. Vzhledem k tomu, že za stejný skutek už byl stíhán, mu v případě uznání viny hrozí až desetiletý pobyt v cele.