Pazderku zadrželi v Německu tamní policisté na základě evropského zatýkacího rozkazu. "V současné době je umístěn v jedné z věznic v Čechách," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Šestatřicetiletý muž měl podle rozsudku sedět ve vězení už dávno. Nejprve ho tam na pět a půl roku poslal soud proto, že vylákal z oběti deset milionů na nákup luxusních vozů, ale z obchodu nic nebylo a peníze si nechal. Loni byl zároveň odsouzen na sedm let za podobný podvod, kdy oklamal známé české fotbalisty. Jenže pak se po něm slehla zem. Pražská policie po podvodníkovi pátrala od září loňského roku.

Pazderka podle obžaloby postupně vylákal z fotbalisty Limberského celkem 5,195 milionu. Tvrdil mu, že peníze použije na nákup luxusních aut, která pak se ziskem prodá. „Fotbalistovi sliboval zhodnocení peněz, ale už od začátku mu je neplánoval vrátit a nereagoval ani na jeho urgence,“ zaznělo v obžalobě.

O peníze podle státní zástupkyně Pazderka Limberského připravil i poté, co mu nabídl zprostředkování opravy luxusního Bentley, s nímž fotbalista boural v roce 2015 v Praze. Hráč mu proto poslal jako zálohu 1,5 milionu. Pazderka ale podle spisu zaplatil firmě, která opravu prováděla, jen přes 1,1 milionu. Zbývající peníze nevrátil, Limberský navíc musel ještě sám doplatit za opravu dalších 300 tisíc. Fotbalového obránce obžalovaný připravil navíc ještě o 55 000 korun, za něž sliboval nové zimní pneumatiky na opravovaný vůz.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Pazderka podle obžaloby okradl o peníze i Daridu. Fotbalistovi slíbil zprostředkování prodeje jeho luxusního vozu BMW za víc než milion korun. Auto nakonec prodal za 900 tisíc, hráči ale odevzdal jen část peněz.

U soudu v Plzni Pazderka v prosinci vinu odmítl a tvrdil, že Limberský chtěl od něj půjčovat na hazard. „Nikdy jsem si od něj na hazard nepůjčil. A není pravda, že bych v hernách trávil každý den a noc – nejsem žádný gambler a navíc jsem 11 měsíců v roce na hřišti,“ reagoval fotbalista s tím, že Pazderku považoval za kamaráda.