„Místo plné zážitků, místo, které okouzlí hned na první pohled, kde se dá snadno zapomenout na běžné starosti všedního života a dají se i zažít nezapomenutelné zážitky, ať už s vodní dýmkou, dobrým pitím nebo jen tak při relaxaci ve wellnes", to je citace, kterou lákala jedna provozovna v Praze 9-Kyjích na luxusní ubytování, bar a relaxaci s vodní dýmkou.

Minulý týden, konkrétně ve čtvrtek 22. března, se pražští celníci šli přesvědčit, zda je to pravda. Při prováděné kontrole zjistili, že se skutečně jedná o v mnohém unikátní provozovnu, kde by se dalo klidně strávit nádherných pár hodin bez stresu, avšak celá věc měla jeden háček. Celníci si nepřišli užít nabízených lákavých služeb, nýbrž byli tam pracovně a v krátkém čase zjistili velice závažné pochybení této veskrze lákavé oázy klidu.

"Kontrola totiž byla zaměřena na dodržování zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, a celníci po provedené kontrole nařídili s okamžitou platností uzavření provozovny. Provozovatel si totiž u finančního úřadu vůbec nepožádal o autentizační údaje, pochopitelně neměl funkční pokladní zařízení k odeslání datové zprávy o evidované tržbě, a tak nemohl ani vydávat řádné účtenky v souladu se zákonem," informovala mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

"Kromě tohoto zjištění celníci dále v provozovně objevili dva a půl kilogramu tabáku určeného ke kouření ve vodních dýmkách, u kterého nebyla řádně prokázáno zdanění a nebyla uhrazena spotřební daň. Únik na spotřební dani by tak činil více než pět tisíc korun. Nezdaněný tabák byl pochopitelně zajištěn," doplnila.