Zřejmě dobrý večírek si užívala skupinka mladých lidí v jednom z barů na Sokolovské ulici mezi Karlínským náměstím a Florencí. Zatímco většina z nich se vyšla osvěžit před provozovnu v naprostém klidu, jednoho z mladíků zaujala kamera na zdi vedlejší budovy.

Nejdříve do objektivu dělal různá gesta a posunky, pak se ale odhodlaně posilnil panákem a přikročil k rázné akci - přístroj ze stěny jednoduše urval.

Zdroj: Policie ČR

„V rámci vyšetření případu by policisté potřebovali mluvit se všemi, kteří jsou na záběrech zachyceni. Jestliže někoho z nich poznáváte, obraťte se na linku 158 nebo na místní oddělení policie Karlín,“ požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pachatel se přihlásil na policii

K tomu, aby se policistům jejich přání vyslechnout zúčastněné splnilo, budou potřebovat i určitou míru štěstí. V této oblasti Karlína je totiž velké množství bytů pronajímaných přes různé ubytovací platformy, takže kamerou zachycení mladí lidé už mohou být kdekoli. Tento pachatel však neutekl.

„Mladík, který kameru poškodil, se poznal na Facebooku Policie České republiky a sám se přišel na místní oddělení Karlín přihlásit,“ dodal v pondělí odpoledne policejní mluvčí Daněk.

Další policejní zátah na Letné.
Policie nebere situaci na Letné na lehkou váhu. Další zátah proběhl v pátek