Policie přijala oznámení o tom, že nějaký muž poškozuje fasádu plotu budovy, kolem 3. hodiny ráno. 

"Když policisté dorazili na místo, podezřelý na místě již nebyl," řekl Deníku policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle policie je velvyslanectví Ukrajiny stejně jako všechny ostatní zastupitelské úřady, chráněným objektem, kterému zajišťují bezpečnost, a to v míře, která odpovídá aktuálním bezpečnostním hrozbám. Velvyslanectví Ukrajiny je od počátku válečného konfliktu podle policie posouzeno jako rizikový objekt a rozsah nastavených opatření se u velvyslanectví několikrát změnil.

Zdroj: Deník/Radek Cihla

Jak uvedla policie na twitteru, až do dnešního dne zde došlo jen k minimu bezpečnostních incidentů. V reakci na událost, ke které došlo v noci na dnešek, přijala Policie České republiky opatření, které spočívá v nepřetržitém fyzickém střežení objektu, dneškem počínaje až do odvolání.

Realizace Opat: objasnění rozsáhlé majetkové trestné činnosti tykající se vloupání do bytových domů a garáží.
Video: Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže. Více než osmdesát poškozených

V minulosti se podobné akce děly u ruského velvyslanectví v Bubenči. Jeho budovu postříkali demonstranti červenou barvou symbolizující krev v den zahájení útoku Ruska na Ukrajinu. Tehdy, 24. února, před ruskou ambasádou demonstrovaly proti ruské agresi desítky lidí.

Protesty se pak v následujících dnech opakovaly, rudá barva se objevila na schodech před ruským velvyslanectvím. Aktivisté vyzývali k akci nazvanou Krvavý měsíc, během něhož měli lidé pěti litry umělé krve polít jakýkoliv majetek Ruské federace kdekoliv na světě, a upozornit tak na oběti války na Ukrajině.