Mladá žena kráčela v noci na čtvrtek poklidnou Luhovskou ulicí a netušila, že na ni číhá nebezpečí. Bylo krátce před půlnocí, když ji do cesty vstoupil malý podsaditý asi pětadvacetiletý muž a zeptal se: „slečno, kolik je hodin?“

Paralyzér v ruce

Dívka chtěla ochotně vyhovět a podívala se na hodinky, když vtom ji mladík s hnědými vlnitými vlasy ostříhanými na mikádo chytil za límec bundy. „Půjdeš se mnou. Jestli ne, dostaneš ránu,“ rozkázal a na důkaz vážného úmyslu vytáhl z kapsy připravený elektrický paralyzér.

Žena poznala, že je zle. V jakémsi návalu pudu sebezáchovy se ale zmohla na odpor. Mlátila a kopala kolem sebe a vší silou se snažila násilníkovi vytrhnout ze sevření. Ten svou příruční zbraň neváhal použít. Přepadenou nešťastnici zasáhlo několik elektrických výbojů a také ran pěstí do obličeje.

Dívce se podařilo utéct

Vysílena a šokována se v náručí zloducha ocitla poblíž nedalekého Čimického háje. Přes hrubost útoku si ale zachovala zdravý úsudek a nepropadla panice. Využila chvíle nepozornosti psychopata, vysmekla se mu a prchala pryč. Zamířila rovnou na policejní stanici, kde vypověděla svůj dramatický příběh.

„Policisté okamžitě zahájili pátrání po podezřelém muži. Bohužel se ho zatím nepodařilo dopadnout. Přepadená žena sestavila podobiznu pachatele. Jde o česky hovořícího muže bílé pleti. Je vysoký zhruba sto padesát až sto šedesát centimetrů. Má delší hnědé vlasy, kulatý obličej a hladce oholenou tvář. V době přepadení měl na sobě černé volnější kalhoty a okrovou větrovku,“ informovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Kriminalisté přijmou jakékoliv informace, vedoucí k dopadení pachatele pokusu o znásilnění na telefonním čísle 974 859 325, případně na lince tísňového volání 158.