Někdejší lektor Policejní akademie ČR byl již od podzimu postaven mimo službu, a to kvůli bouračce pod vlivem alkoholu z loňského jara. Také tentokrát měl Kadlec upito – po masakrování zaparkovaných aut na Vinohradech mu bylo naměřeno 1,31 promile (a podle dostupných informací se ukázalo, že alkohol kombinoval ještě s léky).

Ministr se v souvislosti s Kadlecovým počínáním na Vinohradech již dříve nechal slyšet, že vlivného důstojníka vyhodí bez nároku na výplatu výsluh, pokud proti němu Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájí trestní stíhání. To se skutečně stalo; zatím se Kadlec zpovídá z poničení 29 aut se škodou převyšující dva miliony korun.

Omluvné prohlášení

Po incidentu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová uvedla, že najíždějící Kadlecův jeep bez uzavřeného povinného ručení poškodil celkem 51 vozidel. Posléze Kadlec zveřejnil omluvné prohlášení, v němž se přihlásil k tomu, že se způsobenou škodu bude podle svých možností snažit uhradit – a také litoval, že dostane padáka.

Kvůli loňské jarní bouračce v Nuslích má Kadlec přijít v úterý k Obvodnímu soudu pro Prahu 2. Původně se jednání mělo konat právě 12. dubna – tedy v den, kdy Kadlec vpodvečer boural. K soudu se tehdy nedostavil; obhájce ho omlouval pro zdravotní obtíže.

Čtěte také: Bourající policejní lektor byl obviněn