Šestačtyřicetiletá žena, která v autě značky Opel vezla čtyři menší psy, krátce po půlnoci vyjela na kruhovém objezdu do protisměru – a střetla se se škodovkou řízenou 26letým mužem.

Řidička byla převezena na služebnu 

„Dopravní policisté u ženy na místě provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, kdy jí opakovaně naměřili bezmála dvě promile," připomněla Kropáčová důležitou souvislost.

Věcí se pak už nemohly vyvíjet jinak: pro podezření ze spáchání trestného činu, konkrétně ohrožení pod vlivem návykové látky, byla žena na místě zadržena – a převezena na policejní služebnu v Úvalech.

Policisté museli použít sílu 

V té chvíli ovšem nastalo tóčo! „Bezprostředně po nástupu do policejního vozidla se žena začala chovat velmi agresivně, dokonce si lehla na zadní sedačky a opakovaně kopala do boční skleněné výplně okna," přiblížila Kropáčová vývoj událostí.

S dodatkem, že agresivita se ještě stupňovala, a tak policisté, aby zabránili poničení svého auta, museli dotyčnou zklidnit silou. Nevydrželo to ale napořád. „Po příjezdu na služebnu se zadržená opět začala chovat agresivně; kopala do nábytku – a dokonce poškodila dveře jedné z kanceláří," doplnila Kropáčová.

Ženě hrozí pokuta 

Až dojde na konečnou bilanci rušné noci, může to vyjít poměrně draho. Poničení vybavení policejní služebny je vedeno jako přestupek, který se bude řešit ve správním řízení – přičemž lze počítat nejenom s náhradou škody, ale ve hře vedle dalších trestů může být i citelná pokuta. Ohrožení pod vlivem návykové látky pak v případě odsouzení muže vyjít až na dva roky svobody! A k tomu všemu ještě přijde účet s vyčíslením následků dopravní nehody…

Čtěte také: Řidička popila a pak jela rychle