Bombový telefonát uzavřel v úterý po poledni Sokolovskou ulici v pražském Karlíně. Uložení nálože, která má explodovat, oznámil na linku 158 anonym působící poněkud zmateným dojmem. Zprvu tak nebylo jasné, kde přesně se má výbušnina nacházet. Posléze policisté určili, že se jedná o administrativní budovu, ve které sídlí několik firem.

Pak již přišly ke slovu standardní postupy. Policisté ve spolupráci s hasiči evakuovali na dvě stovky osob; uzavřeli nejen vstup do objektu, ale i přilehlou komunikaci. Na operaci se posíleli i pracovníci dopravního podniku – dokud pátrači nevyloučili možnou hrozbu, musely se totiž zastavit i tramvaje. Do hledání pekelného stroje se zapojil i pyrotechnik a také pes speciálně cvičený na hledání výbušnin. Výsledek důkladné prohlídky se rovnal nule. Přesto se bezpečnostní opatření protáhlo na několik hodin. Důvodem byl fakt, že anonym uvedl přesnou dobu, kdy mělo dojít k výbuchu. Bezpečnostní opatření policisté odvolali krátce po půl páté odpoledne.

Pachatel činu, který je prošetřován jako trestný čin šíření poplašné zprávy, zůstává zatím neznámý. Pokud by se ho policii podařilo vypátrat a následně mu prokázat vinu před soudem, hrozil by mu nejméně dvouletý pobyt za mřížemi. A ve věznici se s bombovými hrozbami nežertuje. Tam patří prohlídky k běžnému koloritu.

Čtěte také: Anonym nahlásil bombu ve smíchovském Tescu

(zw)