Prohlédl si nabízený sortiment a z lednice vyndal několik lahví koly. U pokladny se však situace změnila a ze slušného zákazníka se stal lupič. Místo peněz totiž podal pokladní papírek s výhružným textem: „Tohle je přepadení! Dejte mi peníze, mám bombu.“ Pohrůžku zdůraznil zdviženou pravicí, ve které držel předmět, který měl připomínat nástražný výbušný systém.

Zdroj: Policie ČR

Zaměstnankyně se nezalekla a místo vydání hotovosti požádala opodál stojícího zákazníka, aby kontaktoval linku 158. Volající popsal operátorům situaci na místě a vyčkal do příjezdu policie.

"Během chvíle se na místo dostavilo několik hlídek pohotovostní motorizované jednotky, které podezřelého za pomoci donucovacích prostředků zadržely. Prohlídkou žádná výbušnina nalezena nebyla," informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Agresivní zákrok policisty proti muži bez roušky.
Policista agresivně zakročil proti muži bez roušky. Sám ji také neměl

Neúspěšný lupič byl převezen na policejní služebnu, kde mu kriminalisté sdělili obvinění pro spáchání trestného činu loupež a zároveň dali podnět pro jeho vzetí do vazby.

Hrozí až deset let vězení

"Obviněný jako důvod svého jednání uvedl tísnivou životní situaci, která ho donutila tímto způsobem obstarat si peníze na jídlo a ubytování," doplnil Rybanský.

I vzhledem k tomu, že k činu došlo během nouzového stavu, může pětačtyřicetiletého obviněného pravomocný rozsudek poslat do výkonu trestu odnětí svobody až na deset let.

Dřevěný kostel sv. Michaela ze 17.století byl požárem zasažen v plném rozsahu.
Vyšetřování požáru kostela sv. Michala pokračuje. Policie hledá svědky