Čekání na autobus se mu hodinu před půlnocí zřejmě zdálo nudné, a tak začal rozbíjet věci kolem sebe. Kopal do vitríny s jízdními řády, pak si jeho nohy našly nový cíl v podobě automatu na jízdenky - a také ruce si užily něco z noční legrace: strhly z držáku odpadkový koš; ten pak přihrály k výkopu do vozovky.

Počínání výtržníka v bílé bundě si ale na kamerových záběrech všiml dozorčí operačního střediska městské policie, který na místo vyslal autohlídku. Ještě cestou ji dozorčí informoval, že dotyčný právě nastoupil do autobusu linky číslo 139 mířící směrem na Kačerov.

Zpestření na cestě z baru

Strážníci si tedy počkali na příjezd autobusu v zastávce Na Havránce, připomněla ve čtvrtek Irena Seifertová z kanceláře ředitele městské policie. Právě zde muž odpovídající popisu podezřelého vystupoval.

„Strážníci se pro jistotu ještě přesvědčili, zda se v autobuse nenachází další osoby, které by odpovídaly popisu. Poté už přistoupili ke kontrole dotyčného," poznamenala Seifertová.

Mladý muž, který nebyl schopen předložit doklady, ničení majetku nepopíral. Zmiňovaným „uvolněním" si prý zpestřoval cestu domů z baru. Zopakovat své vysvětlení ještě bude muset při správním řízení - je totiž podezřelý z přestupku.