Nyní zbývá objasnit, co přesně se na místě odehrálo. Muž tvrdí, že ho nikdo nenapadl – úraz ve spodní části zad si prý způsobil sám. Šlo prý o nešťastnou náhodu při rozbalování krabic.

Okolnosti události na roku ulic Osadní a Dělnická ale policisté nadále intenzivně mapují. Zajímají se především o výpovědi svědků, ale také zkoumají, zda je možné, zda muž mohl utrpět zranění způsobem, jaký popisuje. Nejprve říkal, že se zranil nůžkami, posléze vše upřesnil a přišel s historkou jak z večerníčků o Matovi a Patovi: při rozbalování krabic se přilepil nůž na lepicí pásku – a posléze se mu zabodl do těla, když se posadil…

Předběžně nelze vyloučit ani další vyšetřovací verze – včetně těch, že se dotyčný stal obětí přepadení nebo vyřizování účtů, avšak z nějakých příčin o tom nechce hovořit. V takovém případě by bylo pro vyšetřovatele mimořádně zajímavé i širší pozadí celé věci. Při prvotním šetření nicméně muž trval na tom, že na jeho zranění se nikdo další nepodílel. A stejně hovořili i na místě slyšení svědci.

Podle zkušeností kriminalistů bývá vyšetřování událostí v asijských komunitách často oříškem. Problémy představují nejen jazykové bariéra a odlišná mentalita, ale častá je také neochota mluvit o problémech v prostředí svých krajanů s lidmi, kteří jsou z pohledu vyslýchaných „bílými cizinci“. Tedy s českými policisty.

(zw)