Mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová informovala v pondělí v tiskové zprávě o události, nad níž „zůstává rozum stát“. Na parkovišti v Blanické ulici nedaleko náměstí Míru vyjíždělo vozidlo z řady a uvolněného místa si všiml řidič tmavého vozu značky BMW. Jenže než stačil zaparkovat, místo zaplnil stříbrný seat. Poškozený po chvíli upozornil na přestupek policii a ve snaze znemožnit pachatelům opustit místo činu skočil na přední kapotu rozjíždějícího se vozidla.

„Krátce po skončení denní směny zahlédl strážník odcházející ze služby osobní vozidlo stříbrné barvy vjíždějící do protisměru v Blanické ulici v Praze 2. Na kapotě motoru ležela osoba, která se přidržovala stěračů, a její tělo se smýkalo ze strany na stranu v rytmu jízdy. Strážník okamžitě zareagoval. Postavil se vozu do cesty a ráznými gesty ho přinutil zastavit,“ popsala pokračování boje o parkovací místo mluvčí Seifertová.

Auto pronásledoval strážník s rukou na klice

Příslušník městské policie však neměl snadný úkol - řidič nereagoval na jeho opakované výzvy, aby zastavil. A muž na kapotě se nechtěl pustit. „Krátké pronásledování s rukou na klice musel strážník díky zvyšující se rychlosti vozidla vzdát. V běhu však neustal a tak se mu podařilo vozidlo opět dostihnout ve Slezské ulici, kde zastavilo u přechodu pro chodce. Stejný postup spočívající v zákonných výzvách tentokrát slavil úspěch. Řidič i pasažér z kapoty opustili vozidlo a bez dalších incidentů vyčkali na příchod policistů,“ dodala Seifertová s tím, že se celá událost naštěstí obešla bez zranění.