Zaměstnanci kasina proto na místo zavolali záchranáře, kteří osmapadesátiletému muži poskytli první pomoc a převezli ho do nemocnice, kde byl uveden do umělého spánku. Těsně před transportem do nemocnice  bezdomovec záchranářům sdělil, že ho někdo zapálil.

Vše začali vyšetřovat kriminalisté, kteří mimo jiné zjistili, že muž spal v parku ve křoví poblíž ulice Harrachovská a Cvikovská, kde ho zřejmě někdo ve spánku zapálil.

Hledají se svědci

Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deset let.

"V souvislosti s tímto případem kriminalisté hledají případné svědky nebo kohokoliv, kdo by mohl přispět k jeho objasnění, aby se ozval na linku 158," uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

"Poškozený je stále hospitalizovaný v nemocnici s popáleninami druhého a třetího stupně, které má na více než 40 procentech těla," doplnila ve středu 14. srpna, kdy policie případ zveřejnila.