Zaměstnanci kasina proto na místo zavolali záchranáře, kteří osmapadesátiletému muži poskytli první pomoc a převezli ho do nemocnice, kde byl uveden do umělého spánku. Těsně před transportem do nemocnice  bezdomovec záchranářům sdělil, že ho někdo zapálil.

Zřícená pěší lávka v Troji.
Stíhání obviněných z pádu Trojské lávky trvá, žalobce odmítl stížnost

Vše začali vyšetřovat kriminalisté, kteří mimo jiné zjistili, že muž spal v parku ve křoví poblíž ulice Harrachovská a Cvikovská, kde ho zřejmě někdo ve spánku zapálil.

Hledají se svědci

Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deset let.

Policie zadržela muže podezřelého z pokusu o znásilnění tří žen, hledá další případné oběti.
Muž se pokusil znásilnit tři ženy. Policie ho dopadla, hledá další možné oběti

"V souvislosti s tímto případem kriminalisté hledají případné svědky nebo kohokoliv, kdo by mohl přispět k jeho objasnění, aby se ozval na linku 158," uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

"Poškozený je stále hospitalizovaný v nemocnici s popáleninami druhého a třetího stupně, které má na více než 40 procentech těla," doplnila ve středu 14. srpna, kdy policie případ zveřejnila.

Požár Veletržního paláce v Praze
Před 45 lety vyhořel Veletržní palác. Za požár mohla chyba lakýrníků