Šokující zranění utrpěl v pátek před sedmou večer bezdomovec, který byl popálen v pražských Dejvicích. Případem se zabývají kriminalisté, kteří zjišťují, co se přesně stalo – jako jedna z pravděpodobných vyšetřovacích verzí se ale jeví možnost, že ho někdo úmyslně zapálil. Vyšetřovatelé ovšem prověřují i další možnosti.

Devětačtyřice­tiletého muže bez přístřeší, který na Vítězném seděl na zemi u východu ze stanice metra Dejvická, přičemž mu hořely kalhoty, si všiml náhodný kolemjdoucí. „Okamžitě sehnal od zaměstnance přilehlého prodejního stánku vodu a kalhoty, které na muži hořely až do výše kolen, uhasil,“ uvedla v sobotu Eva Kropáčová z ředitelství pražské policie. Jak připomněla, bezdomovec se v nemocnici podrobil dechové zkoušce. „Byly mu naměřeny tři promile alkoholu v dechu,“ konstatovala nprap. Kropáčová.

Pacienta s popálenýma nohama převezli záchranáři na specializované oddělení vinohradské nemocnice. Podle lékařů nejde o zranění ohrožující život – plameny zasáhly osm procent povrchu těla. Nešťastníkovi ale způsobily popáleniny třetího stupně. Na popáleninovém oddělení zůstává hospitalizován.