Poprvé dotyčný udeřil v úterý 28. března, připomněl v neděli Jan Rybanský z centrály pražské policie. Tři hodiny po poledni zachytily kamery muže, který u prodejní vitríny držel v ruce vystavené brýle – a využil nepozornosti zaměstnanců prodejny k tomu, že s nimi odešel bez zaplacení. „Způsobil tak škodu za pět a půl tisíce korun," konstatoval Rybanský.

Muž si odnesl boty za jedenáct tisíc 

Stejný muž podle jeho slov udeřil také v pátek 7. dubna, kdy ve stejném obchodě opět využil nepozornosti obsluhy – a odnesl si boty za bezmála jedenáct tisíc korun. „Na záběrech z kamer je vidět, jak si je strká do předem připravené tašky – a bez zaplacení obchod opouští," konstatoval Rybanský. S dodatkem, že celková škoda byla vyčíslena na částku přesahující šestnáct tisíc.

Kamerové záznamy ukázaly, co a jak se odehrálo – policisté všem věří, že by mohly dokázat i víc: pomoci k nalezení podezřelého. Vybrané záběry policisté v neděli zveřejnili a obracejí se s žádostí o pomoc na veřejnost. „Pokud muže poznáváte, kontaktujte linku 158," žádá Rybanský o pomoc.