Jeden strážník byl převezen k ošetření do nemocnice. Stalo se to po prvním útoku, k němuž došlo v centru metropole kolem půl desáté večer. Dva oznamovatelé tehdy poslali hlídku ze Staroměstského náměstí do Celetné – ve vchodu z domů prý leží neznámý muž.

Nadávky a rána

Na udaném místě se dotyčný skutečně nacházel, Na první pohled působil dojmem opilce. Když se jeden z členů hlídky snažil přesvědčit, zda je muž při vědomí, ukázalo se, že je živý ažaž. A čilý ještě víc. Na strážníky začal vulgárně hulákat. Odpovědí mu byla výzva, aby opustil prostory domu, kde nemá co pohledávat. Muž překypující nevrlostí šel – když ale procházel kolem srážníků, jednoho praštil do obličeje.

V té chvíli byl 33letý agresor zpacifikován. Ani s pouty na rukou se neuklidnil. Nadával jak špaček, jen o poznání sprostěji, a strážníkům vyhrožoval smrtí.

Přistižený zloděj

Po dobrém se naopak se členy jiné hlídky snažil vyjít jiný muž, který byl půl druhé hodiny po půlnoci kontrolován na autobusovém nádraží na Smíchově. I jeho počínání ale nakonec skončilo ranou pěstí do obličeje strážníka. Vyšetřování ukázalo, že šlo zřejmě o zloděje, kterého hlídka vyrušila přímo při činu.

Svědčí o tom záznam městské policie o události: „Při kontrolní činnosti na autobusovém nádraží si hlídka povšimla muže ležícího na lavičce. Nad spícím mužem se skláněl další muž, který mu prohledával kapsy u bundy. Vytáhl peněženku a začal ji prohledávat. Jakmile si podezřelý všiml strážníků, peněženku odhodil a začal odcházet.“

Lhaní nepomohlo

Podezřelý se sice snažil vysvětlovat, že se nestalo nic špatného, jelikož spáčem je jeho kamarád – tahle lež ale neměla naději na úspěch. Stačilo muže na lavičce probudit a zeptat se, zda podezřelého zná. Odpověď zněla tak, jak strážníci předpokládali: „Nikdy jsem ho neviděl.“ Pak již byl čas na inventuru. Ukázalo se, že chybí nejen peněženka, ale také batoh s osobními věcmi a MP3 přehrávačem.

Vstřícný postoj podezřelého se v té chvíli vytratil. Na žádost o předložení dokladů reagoval odmítavě – a nakonec přestal komunikovat docela. Na přivolanou policejní hlídku sice zprvu čekal poklidně – když se ale policisté objevili, začali s ním šít všichni čerti. Pokusil se utéct, přičemž jednoho ze strážníků praštil pěstí do obličeje. Zklidněn musel být až silou.