„Oba muži byli za své protiprávní jednání obviněni ze zločinu podplácení, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na dobu šesti let," poznamenala Dětská.

Poprvé spadla klec minulé pondělí. Odpoledne 19. ledna zastavili policisté z Mníšku pod Brdy v tamější Pražské ulici fabii s 33letým mužem za volantem. Záhy se provalilo, že řidič je vlastně neřidičem. Policejní evidence požalovaly, že mu byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Jasný případ maření výkonu úředního rozhodnutí, což je trestným činem – a tak policisté dotyčného naložili do svého auta a jeli s ním věc sepsat na služebně. A sepisovali toho nakonec podstatně více, než původně zamýšleli. Další trestný čin totiž přibyl ve služebním vozidle. „Řidič členům hlídky nabídl, že by jim dal finanční hotovost, kdyby to šlo udělat nějak jinak," konstatovala Dětská.

O čtyři dny později neuspěl ani 23letý šofér, který před policisty z řevnického obvodního oddělení dokonce licitoval s nabídkami částek v různé výši. Bylo to 23. ledna poté, co v noci pod vlivem alkoholu naboural v obci Karlík Citroën Berlingo. Se snahou koupit si od policistů mávnutí rukou nad svým prohřeškem ani on neuspěl.