Policie píše, že batole i zmíněnou ženu čekající na zastávce zranil „hozený těžký předmět“ – pravděpodobně kámen, který přilétl z hloučku hádajících se lidí. Kriminalisté vyhlásili pátrání hned na konci října. Teď se obrací na veřejnost znovu.

„Na základě šetření se policistům podařilo zjistit, že žena nasedla do autobusu číslo 175 směr Žižkov. Žena posléze s největší pravděpodobností vystoupila na autobusové zastávce Olšanské náměstí v Praze 3,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Vyšetřovatelé zveřejnili ještě jednu fotografii, kde je žena, která stejně jako malé dítě v kočárku utrpěla viditelné poranění na hlavě. Hledaná totiž může být důležitou svědkyní v tomto případu. „Stejně tak stále pátráme po osobách, které se incidentu účastnily,“ dodala Kropáčová s tím, že kdo ženu na snímku poznává, nechť se obrátí na linku 158.

Podle mluvčí pražské policie musela být holčička kvůli zranění v obličeji hospitalizovaná v nemocnici a následně se léčila několik týdnů. Prvotní informace dokonce hovořily o nutnosti operace.