K události došlo krátce po třetí hodině odpoledne, kdy přijali oznámení operátoři tísňové linky. Dosud neznámý pachatel vešel do pobočky bankovního ústavu a pod pohrůžkou násilí si vyžádal vydání finanční hotovosti.

„Pokladní muži ve strachu o svůj život vydala peníze a ten okamžitě z místa utekl pryč. Policisté bezprostředně po nahlášení loupeže začali propátrávat okolí, nicméně se jim do současné chvíle nepodařilo muže najít. Díky kamerovému systému na pobočce kriminalisté získali podobu pachatele, nformovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.  

Muži je přibližně padesát let, je 170 cm vysoké štíhlé postavy, má hnědě prošedivělé vlasy. V době přepadení měl na sobě tmavé oblečení a žlutý respirátor. Z kamerového záznamu je zřejmé, že měl zavázanou pravou ruku, nicméně nelze vyloučit, že se jedná pouze o pokus zmást policisty.

„V případě, že máte jakékoliv informace vedoucí k totožnosti či pohybu tohoto lupiče, informace prosím předejte na linku 158," požádala mluvčí veřejnost o spolupráci.