Policisté už dříve ženu obvinili z trestného činu opuštění dítěte a zanedbání povinné výživy. "Kriminalisté ženu podezřívají, že Valerii a jejího malého bratra dlouhodobě týrala. K týrání, mnohdy i brutálnímu, používala mimo jiné roubík, aby poškozená nemohla křičet a svazovala ji. Jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že Valerie toto týrání nemusela přežít," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

Rodinný příslušník zmizelé Valerie informoval policii, že dívenku několik měsíců neviděl. "Kriminalisté se proto o případ začali zajímat a prověrkou u poručnice, příbuzných, u orgánu sociálně právní ochrany dítěte, zdravotnických zařízení a na dalších různých místech zjistili, že Valerie byla s jistotu naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela," uvedl už dříve Daněk.

Dívenka byla svěřena soudem do poručnické péče své babičce spolu s dalšími třemi sourozenci. Její výslech nepřinesl k vypátrání Valerie žádný přínos a žena se v případu stala hlavní podezřelou. Nedokázala totiž vysvětlit, kde dívka je.

Dívka v době zmizení měřila asi 120 centimetrů, je hubená. Má černohnědé vlasy a hnědé oči a v levém obočí má jizvu. "Jestliže jste dívku viděli, víte, kde by se mohla nacházet nebo o ní máte jakékoliv informace, kontaktujte linku 158," poprosil opět Daněk o spolupráci širokou veřejnost.

Policie hledá muže, který vedl Valerii do školky

Policie v úterý pak doplnila, že hledá muže, který byl viděn se stíhanou ženou. "Společně Valerii přivedli do školky Romodrom v Praze 8, kde se pokoušeli domluvit na tom, že muž bude holčičku občas vyzvedávat. Po tomto muži pátráme, protože by mohl mít informace k Valerii a mohl by přispět k jejímu nalezení," sdělil policejní mluvčí Daněk.

Kriminalisté zveřejnila rovněž identikit hledaného, kde vypadá mladší než ve skutečnosti. Jednalo se o staršího, vyššího muže, bílé pleti a šedých vlasů. "Pokud se dotyčný muž na obrázku poznává, či ví, že obviněnou ženu do této školky doprovázel, ať se ozve na linku 158. Stejně žádáme i veřejnost, pokud muže na obrázku někdo pozná, aby se policii přihlásil," vyzývá mluvčí pražské policie Jan Daněk.