Nejprve do průduchu nad zadním blatníkem hodil zapálenou cigaretu, poté vůz poplival a pobryndal pivem z láhve, z níž také sám upíjel. Na závěr ze země sebral dlažební kostku, kterou poškrábal lak po celém obvodu vozidla," shrnula Martínková řádění, které si vyžádalo šedesátitisícovou škodu. Policie pátrá jak po pachateli, tak po dívce, která jeho počínání přihlížela. Kamerový záznam navíc ukazuje, že řádění kolem porsche (patřícímu zpěvákovi a milovníkovi aut Danielu Landovi) vidělo hned několik náhodných svědků – na policejní tísňovou linku ale nezavolal ani jediný.

Záběry z kamery umístěné přímo nad autem policisté v pátek zveřejnili a žádají všímavé svědky o pomoc při pátrání. Podezřelý měl nápadný „hipsterský" účes s vlasy vyholenými po stranách a vzadu. Na sobě měl šedou mikinu, těsně upnuté černé kalhoty, sportovní boty a světlou tašku přes rameno. Ani vlasy dívky bílých šatech, která mladíka doprovázela a jeho počínání pozorně sledovala, nešlo přehlédnout – byly obarvené nafialovo.

Jakékoli informace k případu jsou vítány na bezplatné lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně. Pokud se pachatele podaří odhalit, dopadnout a odsoudit, bude muset nejen zaplatit škodu, ale také mu hrozí až rok vězení.