Muže za volantem, jednou doprovázeného i spolujezdkyní, totiž opakovaně zachytily bezpečnostní kamery na benzinkách - a kriminalisté tudíž zveřejnili získané záběry. Spoléhají na to, že podezřelého muže i ženu, která v případu figuruje jako svědkyně, někdo pozná - a policistům prostřednictvím linky 158 poradí, kde dotyčné hledat.

Ztrátu černého vozidla značky Audi typu S3 8L v hodnotě asi 200 tisíc korun vyšetřují policisté z pražských Letňan od 1. února. Auto, které majitel v noci zaparkoval v tamější Křivoklátské ulici, mělo tehdy registrační značku 3AN 2521. Ráno bylo auto pryč; na místě zůstal pouze kus víka kufru.

Ukázalo se, že mladý majitel se kvůli tomuto vozu neobracel na policii poprvé. Už o dva týdny dříve nahlašoval pokus o krádež. Neznámý pachatel vnikl dovnitř a rozlomil spínací skříňku - odjet se mu ale tehdy nepodařilo.

Auto změnilo poznávací značku

Po již dokonaném odcizení vozidla se policistům podařilo zjistit, že auto mířilo právě na Nymbursko. Kolem osmé ráno s ním neznámý muž přijel na pumpu v Lysé nad Labem. Natankoval asi za sedm set korun - a ujel bez placení. O tři hodiny později pak totéž zopakoval na čerpací stanici v Nymburce. Následujícího dne, 2. února, se totéž opakovalo v Milovicích. Ovšem s tím rozdílem, že auto už mělo jinou poznávací značku: 1SP 6853. Navíc šofér nebyl sám; doprovázela ho spolujezdkyně.

Další zprávu o tomto autě mají policisté z pondělí 17. února. Tehdy se kradená audina pohybovala po brněnské dálnici D1, kde se ji snažila zastavit hlídka dálničního oddělení v Mirošovicích. Auto totiž nemělo vylepenu dálniční nálepku. Řidič ale pokyny k zastavení nerespektoval, vyrazil jako střela a policistům ujel. Ukázal při tom, že se nerozpakuje ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu.

Hledaný muž měl vždy kšiltovkuHledaný muž ve věku kolem 30 let je štíhlý, měří mezi 180 až185 centimetry. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Oblečení střídal; bezpečnostní kamery ho zachytily v džínách i sportovních kalhotách, v černé mikině bez kapuce s výrazným bílým nápisem nebo v šedé sportovní bundě s vodorovným tmavým pruhem na hrudi. Vždy ale měl na hlavě kšiltovou čepici a na nohou černé sportovní boty s bílou podrážkou.

Ženě střední postavy se širšími boky měřící asi 160 až 165 centimetrům je kolem 25 let. Má světlou pleť a odbarvené středně dlouhé vlasy. Oblečená byla do modrých džínů, tmavě modré mikiny na zip s kapucí s bílým nápisem Kenvelo, bílého trika a na nohou měla bílé sportovní boty.

Černý vůz Audi S3 má stříbrná zpětná zrcátka. Kriminalisté předpokládají, že pachatel si s největší pravděpodobností vyrobil nejen padělané značky, ale zfalšoval i doklady k vozidlu.

Čtěte také: Policisté pátrají po posádce audi, která tankuje a ujíždí bez placení