Při práci na lodi mu pero, které měl zavěšené na tričku. nedopatřením spadlo do řeky. Svoji žádost zdůvodnil tím, že pořizovací cena se pohybuje něco přes 100 tisíc korun a že se jedná o limitovanou edici inspirovanou vězeňskou uniformou Jeana Valjeana. Ale především to byl dárek, což pro majitele zvyšovalo jeho hodnotu. "Hledat tak malou věc ve velké vrstvě bahna nebylo úplně snadné, ale po necelé hodince si vděčný majitel pero od strážníků převzal," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Cizinci čmárali po zdech i autu, skončili v poutech. | Video: Městská policie Praha

Cizinci, kteří ničili fasády domů, skončili v poutech
Všímavost hlídky strážníků a následně dobrá práce operátora kamer pomohla k dopadení tří cizinců, kteří posprejovali fasády domů v centru Prahy. Jejich řádění neušla ani zaparkovaná dodávka. Ostražití strážníci si nejprve všimli muže schovávajícího se za dodávkou. Mladík s rukama plnýma sprejů se ani nepokusil o útěk. Čtyřiadvacetiletý cizinec se přiznal k pomalování fasády domu v Růžové ulici a také dalšího v Olivové ulici.
Hlídka předvídavě požádala kolegu u kamer, aby prohlédl okolí, zda se dotyčný „nezvěčnil“ ještě jinde. Kamery odhalily, že mladík měl s sebou další dva komplice, kteří pomalovali zaparkovanou dodávku. "Strážníci následně ve spolupráci s policisty pak další dva výtržníky ve věku 21 a 25 let dohledali v apartmánu, kde byli ubytováni, jen pár domů od místa činu. Oba mladíci se k poničení auta vzápětí také doznali. Případem se nyní zabývají policisté," sdělila mluvčí.

Autistický chlapec si odemkl byt a zmizel
Všímavost lidí je skutečně k nezaplacení. Díky ní se nic nestalo pětiletému Maxíkovi, který utekl z domu. V Šafaříkově ulici si malého chlapce bez dozoru pobíhajícího po silnici všiml muž, který se ho pokusil zastavit. Chlapeček se ale dal na útěk a muži se ho podařilo doběhnout až po necelém půl kilometru v Bělehradské ulici. Následně přivolal strážníky. "Během vyprávění na místo přiběhl další muž, který prohlásil, že je kamarádem matky ztraceného chlapce. Od chvíle, co jeho matka zjistila, že utekl, se ho snaží najít. Bohužel bezvýsledně, proto se obrátila na státní policii. Případ si na místě převzali kolegové ze státní policie," uzavřela Seifertová.